demo sklepu z ceramikami demo sklepu artystycznego

przykłady galerii internetowych przykłady galerii www

A może kominek, który nie potrzebuje komina?

Strona Główna » A może kominek, który nie potrzebuje komina?

 

Biokominek - to o nim mowa. Czym jest, jak działa, gdzie można stosować i wreszcie – ile kosztuje? Na te pytania i nie tylko – konkretne odpowiedzi. Biokominek to kominek z prawdziwym, żywym, tańczącym ogniem – ale nie potrzebujący komina. Posiada palnik, który po napełnieniu bioetanolem (jest to paliwo do tego typu urządzeń) uruchamiamy – czyli odpalamy odpowiednio długą zapalarką (ta w komplecie z urządzeniem) i już – zaczyna płonąć ogień. Prawdziwy, żółto – pomarańczowy, oczywiście oddający ciepło. Palniki średnio mają około 1,5-2,5 kW mocy. Bioetanol sprzedawany jest w litrowych butelkach lub 5 litrowych kanistrach. Jeden litr paliwa to ilość , która na pewno zmieści się w palniku i będzie się pięknie palić około 2-3 godzin. Występuje jako paliwo neutralne lub może być też zapachowe (zapach lasu lub kawy).Urządzenie ma zasuwę, jeśli z jakiegoś powodu chcemy przerwać proces palenia. Płomień jest czysty, nie brudzi a efektem spalania jest jedynie para wodna i dwutlenek węgla. Obsługa jest bardzo prosta. Oczywiście trzeba przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa, o których poinformuje sprzedawca oraz instrukcja, która jest w komplecie.

Biokominek, możemy legalnie użytkować w mieszkaniu w bloku czy w apartamencie. Wystarczy, że pomieszczenie posiada wentylację. Nie trzeba nic podłączać, budować. Wystarczy postawić, zawiesić i uruchomić. Są oczywiście modele biokominków do zabudowy ale najczęściej ludzie decydują się na paleniska wieszane czy wolno- stojące. Zdarza się coraz częściej, że same palniki są wkładane do tradycyjnych kominków czy wkładów kominkowych i pieców, aby paliło się w nich czysto i ekologicznie (drewno często brudzi szybę tradycyjnego kominka) .                

Jakość ma znaczenie. Cena o tej jakości świadczy. Sercem takiego kominka jest palnik. Ważna jest jakość i grubość stali, szczelność oraz materiał z jakiego jest wykonany – może być malowany odpowiednią farbą odporną na około 600 stopni C lub w całości wykonany ze stali szlachetnej. Powinien być wyposażony w ceramiczną, niepalną włókninę, która wchłania bioetanol i dzięki niej, pali się dłużej i spokojniej. Elementy zewnętrzne biokominka , stanowiące najczęściej dekorację urządzenia – wykonuje się ze stali malowanej proszkowo, stali szczotkowanej , szkła itp. Możliwości jest bardzo dużo. Niektóre biokominki to nowoczesne proste ramy z ogniem w środku, inne mają przypominać eleganckie piece wolno stojące (jak na drewno). Opcjonalnie posiadają wkłady ceramicznego drewna (różne gatunki), więc wszystko wygląda bardzo prawdziwie i naturalnie. 

Ile kosztuje samo urządzenie i użytkowanie?

Postawiliśmy na dobrej klasy polskie produkty. Kominek w formie ramy do powieszenia na ścianie (zdjęcie nr 1) w kolorze np. czarnym, czerwonym lub z elementem stali kwasoodpornej i z prostym palnikiem ze stali szlachetnej – to koszt około 1000 złotych. Kominek w stylu portalu z białego mdf (zdjęcie 2) jest w cenie 3500 złotych. Smukły, stalowy na czarnej szklanej płycie (zdjęcie 3) – 2000 złotych. Same palniki można nabyć w cenie od 300 złotych. Na kupno paliwa – co bardzo ważne – dobrej jakości – trzeba przeznaczyć około 12 złotych za 1 litr lub 16 złotych za 1 litr paliwa zapachowego. Innych kosztów już nie ma. Nie wymaga bowiem takie urządzenie – przeglądów, serwisu, czyszczenia, nic się też nie zużywa. 

W salonie kominków KAM-BUD – przy ulicy Miętowej 19 ( boczna od Naramowickiej 2 km za torami w stronę Biedruska) prezentujemy około 8 różnych modeli biokominków. Po wcześniejszym umówieniu się. Bardzo chętnie zaprezentujemy jak się w takim urządzeniu pięknie pali.

 http://www.kambud-kominki.pl/