Gratulujemy! Naramowiczanki wśród "100 twarzy Wielkopolanek"!

Strona Główna » Gratulujemy! Naramowiczanki wśród "100 twarzy Wielkopolanek"!

 

Głos Wielkopolski” opublikował „100 twarzy Wielkopolanek”, przedstawiając sylwetki kobiet, pochodzących z różnych stron naszego regionu, w różnym wieku, zajmujących się różnymi dziedzinami. Od A – Doroty Abbe, tworzącej teatr z bezdomnymi, do Z – Agnieszki Ziółkowskiej – aktywistki miejskiej. Wszystkie je łączy wyjście poza obowiązki rodzinne i zawodowe, pasja robienia czegoś więcej.

Z wielką przyjemnością zauważyliśmy pośród owych 100 nazwisk wyróżnionych Wielkopolanek panie z Naramowic, którym serdecznie gratulujemy!

 

 

Pierwszą z nich jest pani Eleonora Mikołajczyk-Winiarska, która przez dwie kadencje działała jako naramowicka radna. Zawdzięczamy jej m.in. zrealizowany niedawno Park za Netto na terenie os. Łokietka, prowadzenie różnych projektów społecznych, uczestniczenie w licznych akcjach i spotkaniach na terenie osiedla. Pani Eleonora aktywna była także na łamach „Tu Naramowice”, wielokrotnie przysyłając informacje o aktualnych działaniach Rady Osiedla, przekazując także ważne materiały od Urzędu Miasta o szerszym niż naramowicki zakresie. Dotarła również do cennych pamiątek podczas przygotowywania folderu na 750-lecie Naramowic.

 

Drugą Wielkopolanką z Naramowic jest pani Ewa Wycichowska – tancerka, choreograf, pedagog, nauczyciel akademicki, profesor sztuk muzycznych, wieloletnia dyrektor Polskiego Teatru Tańca, współpracująca z najwybitniejszymi choreografami, inicjatorka licznych, imponujących rozmachem projektów, w tym Międzynarodowych Warsztatów Dancing Poznań. Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia i zasługi. Od kilku lat warsztaty taneczne Dancing fairPlayce Poznań odbywają się we współpracy z Parkiem Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce, w bezpośrednim sąsiedztwie Naramowic.

 

Fot. "Tu Naramowice", archiwum E.Mikołajczyk-Winiarskiej, arch."Głosu Wielkopolski"