Które projekty PBO 2019 będą realizowane na Naramowicach?

Strona Główna » Które projekty PBO 2019 będą realizowane na Naramowicach?

  • Park podczas pikniku
    Park podczas pikniku
  • Fort IVa
    Fort IVa

 

Za nami głosowanie do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W tym roku decyzją Prezydenta Miasta Poznania na realizację projektów przeznaczona został kwota rekordowa: 20 mln złotych! Głosować można było na projekt ogólnomiejski oraz na projekty rejonowe. Zgłaszać swój pomysł mógł każdy i warto o tym pamiętać przed kolejną edycją.

 

Dla Naramowic głosami mieszkańców zwyciężyły dwa projekty:

 

 

 1. Dokończmy Park Przy Żurawińcu, zgłoszony przez radnego Pawła Sowę.

Projekt zakłada: wykonanie ścieżek o ekologicznej nawierzchni typu HanseGrand wraz z obrzeżami, postawienie nowych ławek oraz koszy na śmieci , doświetlenie istniejącego placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz ścieżki pomiędzy os. Łokietka a ul. Jasna Rola, która stanowi bardzo ważny ciąg pieszy pomiędzy obszarami o gęstej zabudowie. Oświetlenie zostanie wykonane za pomocą lamp solarnych.

Koszt to 279 tys. złotych

Projekt zdobył 1352 głosy

 

 

2. Fort IV a – zielone płuca Naramowic, zgłoszony przez Konrada Dąbrowskiego

Projekt zakłada: odkopanie części zasypanych fos z odsłonięciem elewacji zabytkowych kaponier, naprawę uszkodzonych murów wybranych fragmentów warowni, przywrócenie pierwotnego wyglądu części obiektu przez odtworzenie elementów metalowych, takich jak kraty czy żelazne wrota, ogrodzenie terenu i zabezpieczenie urwisk, prace pielęgnacyjne na części drzewostanu i plantowanie terenu, stworzenie zaplecza sanitarnego dla harcerzy i wolontariuszy opiekujących się obiektem, zabezpieczenie przed dewastacją, wytyczenie ścieżki dydaktycznej historyczno-przyrodniczej po obwałowaniach warowni. 

Koszt: 540 tys. złotych, projekt zdobył 798 głosów

 

Gratulujemy zwycięzcom! Dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu i oczywiście Państwa głosom znów powstanie coś dobrego dla Naramowic. Przypomnijmy, że dzięki wygranej w głosowaniu w poprzednich edycjach PBO, zrealizowano na Naramowicach m.in. Park za Netto, Letnie Kino czy wybieg dla psów.

 

Fot.

1. Dzięki uprzejmości OKRE Development

2. M. Kucharski

3. D. Sypniewski