Minął rok od otwarcia naramowickiej Biblioteki

Strona Główna » Minął rok od otwarcia naramowickiej Biblioteki

Naramowice długo czekały na bibliotekę. Regularnie odbieraliśmy pytania od czytelników w tej sprawie, potem śledziliśmy postępy wykańczania wnętrz przy ryneczku Małych Naramowic. Wreszcie stało się i sam prezydent Jacek Jaśkowiak przecinał tutaj symboloczną wstęgę. Od tej chwili minął rok! Poprosiliśmy o jego podsumowanie panią Katarzynę Wojtaszak - rzecznika prasowego Biblioteki Raczyńskich:

Otwarcie  Filii Naramowickiej  w lutym 2018 roku było ważne nie tylko dla mieszkańców Naramowic.  Znalazło się m.in.  wśród 5 wydarzeń, które w plebiscycie IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl  nominowane było do miana wydarzenia roku. Ta nominacja oraz wiele głosów oddanych w konkursie pokazuje, że  Filia Naramowicka zagościła na stałe w świadomości mieszkańców Poznania.  Najważniejsza jest z pewnością  dla tych, którzy mieszkają na Naramowicach i cieszą się z dostępności książek i multimediów.  Po roku działalności możemy z radością powiedzieć, że  Biblioteka wspaniale wpisała  się w  krajobraz północy Poznania. W 2018 roku zarejestrowało się tu 3458 czytelników, z czego blisko 2000 stanowili  ci, którzy po raz pierwszy właśnie na Naramowicach zaczęli swoją przygodę z Biblioteką Raczyńskich. Czytelnicy chętnie korzystają z bogatej oferty książek, filmów, zbiorów muzycznych i audiobooków, a także  jedynego w Bibliotece Raczyńskich  Xboxa.  Zainteresowaniem  cieszą się  wydarzenia organizowane w Filii Naramowickiej, kierowane do wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, seniorów i rodzin z małymi dziećmi. Odbywają się tu cyklicznie CZYTATY, Jesień w starej szafie, warsztaty, prelekcje i spotkania autorskie oraz lekcje biblioteczne. Tętniąca  życiem od poniedziałku do soboty Filia Naramowicka jest dowodem na to, że dobrze wyposażona biblioteka ze zgranym zespołem pięciu bibliotekarek jest najlepszym sposobem na propagowanie czytelnictwa i przypomnienie roli książki w codziennym życiu.

Korzystając regularnie z biblioteki i obserwując ruch, jaki zawsze w niej panuje, nie mamy wątpliwości, że naramowiczanie cenią tę placówkę. Życzymy rozwoju i sukcesów w zdobywaniu coraz to nowych czytelników!

 

 Fot. "TN"