Naramowickie spotkania ze zwierzętami - gawędy familijne

Zobacz » Naramowickie spotkania ze zwierzętami - gawędy familijne

Pani Joanna Radojewska (na zdjęciu) stworzyła miejsce, w którym dzieci mają okazję zaznajomić się ze światem natury. Brzmi banalnie? Ależ skąd! W dzisiejszych czasach maluchy prędzej poznają nowy model domowego komputera niż dotyk końskiej sierści, więcej wiedzą o obsłudze smartfona niż o tym, jak wygląda żywy indyk.

Pani Radojewska, tworząc przedszkole przyrodniczo-ekologiczne, dba, aby dzieci poznawały najróżniejsze stworzenia duże i małe. Wciąż wynajduje kolejnych, interesujących gości. Spotkania z nimi zaczęła opisywać na łamach "Tu Naramowice". Kontakt maluchów ze zwierzętami to nie tylko podziwianie i głaskanie, to także zdobywanie wiedzy o różnych ich zwyczajach, trybie życia. I, co ważne, kształtowanie empatii, która pozwala widzieć w zwierzęciu istotę, która też ma prawo do życia i którą trzeba szanować. Piękna była akcja, w wyniku której małe "Smykoludki" uratowały starego konia, który dzisiaj żyje sobie spokojnie w zaprzyjaźnionej stajni.

Postanowiliśmy zebrać pełne ciekawostek felietony poświęcone zwierzętom, z którymi przyszło maluchom się zetknąć, a które z sympatią i wiedzą opisała pani Radojewska. Serdecznie je polecamy - to lektura familijna, adresowana zarówno do dzieci, jak i rodziców