O Nas

Wokół idei stworzenia strony oraz miesięcznika skupili się zarówno mieszkańcy, jak i miłośnicy Naramowic, którym zależy na rozwoju tej części Poznania.

Jesteśmy grupą dość mocno zróżnicowaną wiekowo, co stanowi akurat dużą wartość.
Nasza dzielnica szybko się rozrasta. Chcielibyśmy uchwycić jej codzienność, a jednocześnie  zastanowić się, co zrobić, aby wesprzeć ciekawe inicjatywy. Pragniemy również przedstawiać aktualne problemy mieszkańców. 

Nasza strona i związany z nią miesięcznik mają sprzyjać integracji społeczności Naramowic. W tym celu współpracujemy z Radą Osiedla Naramowice, przedstawiamy na naszych łamach tych mieszkańców naszej dzielnicy, którzy mogą być dla innych inspiracją, tropimy i publikujemy ciekawostki z przeszłości, znalezione w dawnej prasie lub nadesłane przez czytelników.

Działalność nasza została dostrzeżona i nagrodzona przez kapitułę Konkursu Dziennikarskiego Znak Dobra im. Romy Brzezińskiej. Nagrodę za łączenie mieszkańców o różnych poglądach wokół wspólnych spraw, ze szczególnym wyróżnieniem materiału o fundacji "L'Arche", otrzymaliśmy w styczniu 2014 roku. www.znakdobra.pl

 Odebraliśmy również nagrodę ufundowaną i przyznawaną przez rektora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Rozmowę przeprowadzoną w domu Wspólnoty "L'Arche", w którym mieszkają razem asystenci i osoby z niepełnosprawnością intelektualną, publikujemy poniżej. 

Zachęcamy Państwa - jeśli macie ciekawe pomysły, uwagi, propozycje, piszcie do nas - o sprawach bieżących, kwestiach, które warto poruszyć, ludziach, których warto poznać, problemach, którymi należy się zająć.

tel. 691 116 481

gazeta@tunaramowice.pl