Od maja 2017 Naramowice (domy jednorodzinne) objęte pilotażowym programem selektywnej zbiórki odpadów BIO w Poznaniu

EKO - Naramowice » Od maja 2017 Naramowice (domy jednorodzinne) objęte pilotażowym programem selektywnej zbiórki odpadów BIO w Poznaniu

Rusza pilotażowy program selektywnej zbiórki odpadów BIO w Poznaniu. Obejmuje on kilka rejonów Poznania, wśród nich także Naramowice. Dotyczy tylko zabudowy jednorodzinnej. Mieszkańcy otrzymają list wraz z ulotką informacyjną opisującą zasady pilotażowego programu. W przypadku wątpliwości można zadzwonić na specjalną infolinię - pod numer 731 309 376.

Wprowadzenie pilotażowej zbiórki bioodpadów nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla osób w niej uczestniczących. Mieszkańcom, którzy zadeklarowali chęć segregowania odpadów, zostaną nieodpłatnie, na czas trwania programu pilotażowego (do końca listopada 2017 r), dostarczone 240-litrowe pojemniki na bioodpady. Pojemniki te wyposażone są w specjalne, podwójne dno – przystosowane do zbiórki tego typu odpadów. Ponadto posiadają system wentylacji, co zapobiega powstawaniu przykrych zapachów. Rozmiar tego pojemnika pozwoli na zbieranie w nim zarówno odpadów zielonych (dotychczas zbieranych w workach), jak i odpadów kuchennych (resztki żywności, obierki i skórki z owoców i warzyw, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, niewykorzystane wyroby piekarskie, fusy po kawie i herbacie). Ważne, by do takich pojemników nie trafiały resztki mięsa, kości i odchodów zwierząt, ziemia, kamienie i popiół. Warto dodać, że nadwyżkę bioodpadów będzie można wrzucić do worka, który następnie trzeba będzie wystawić obok pojemnika w dniu odbioru odpadów. Częstotliwość ich odbierania będzie zgodna z dotychczasowym harmonogramem odbioru odpadów.

Program pilotażowy potrwa do listopada 2017.

Więcej o programie tutaj: http://www.odpady.poznan.pl/index.php?pid=11111239&&id=2278

A tutaj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=NIdhmRQ9KtY