Polsko-francuski projekt naramowickiego "Klubu Kreatywnych"

Strona Główna » Polsko-francuski projekt naramowickiego "Klubu Kreatywnych"

Kilka miesięcy temu pani Anna Bronz-Wójcik, prowadząca na Naramowicach „Klub Kreatywnych”, pisała na naszych łamach o współpracy, jaką nawiązała trzy lata temu z francuską szkołą w Montseveroux, niedaleko Lyonu. Kontakt ten umożliwiał „kreatywnym” sprawdzanie swoich umiejętności językowych w praktyce. Dzieci, które na co dzień uczą się angielskiego, wymieniały się korespondencją i rozmawiały przez Skype.

Pani Anna Bronz-Wójcik postanowiła rozwinąć swój projekt i w zeszłym roku zaproponowała stronie francuskiej, aby cała grupa odwiedziła Polskę, Poznań, Naramowice i „Klub Kreatywnych”. Udało się! 

Francuzi zebrali fundusze i w dniach od 1 do 5 kwietnia przebywali w Poznaniu. Przyjechało 40 dzieci, 2 nauczycieli, 5 rodziców, a nawet… sam burmistrz Montseveroux. Goście zwiedzali miasto (m.in. Bramę Poznania), brali udział we wspólnych warsztatach, zabawach i grze miejskiej.

- Bardzo cieszy mnie reakcja władz Miasta Poznania na nasze wydarzenie – komentuje pani Anna Bronz-Wójcik. – Opłaciła się praca i nieprzespane noce. Wizyta była niezwykle udana, a burmistrz Montseveroux już przekazał na moje ręce zaproszenie.

 

A my już teraz obiecujemy szerszy materiał na ten temat w „Tu Naramowice”.

 

Fot. "Klub Kreatywnych"