Pomóżmy naramowickim harcerzom i zuchom!

Strona Główna » Pomóżmy naramowickim harcerzom i zuchom!

Serdecznie apelujemy o włączenie się w zbiórkę na rzecz naramowickich zuchów i harcerzy (na zdjęciach), którzy urządzają sobie wyremontowaną dzięki Administracji Os. Łokietka harcówkę (zobaczymy pomieszczenie, klikając na link zbiórki). Jest szansa, że będzie to świetne miejsce, przyciągające dzieciaki z całej dzielnicy. List przysłany nam przez druhnę Magdalenę Trojan publikujemy poniżej.

Pamiętajmy - harcerze działają całkowicie bezinteresownie, poświęcając swój czas i pracę dla innych. Pomóżmy urządzić harcówkę!

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie przy zbiórce funduszy na wyposażenie naszej Harcówki na osiedlu Władysława Łokietka w Poznaniu. I Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Wilcze Bractwo” działa od ponad roku na Naramowicach. Jego członkami są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat. W harcówce działają trzy jednostki:  7 Staromiejska Gromada Zuchowa „Białe Wilki”, 164 Poznańska Drużyna Harcerska „Wataha” oraz 165 Poznańska Drużyna Starszoharcerska „Canis Lupus”.

Kadra jednostek organizuje cotygodniowe zbiórki, co kilka miesięcy trzydniowe biwaki, a podczas wakacji i ferii zimowych - obozy. Bierzemy udział w Festiwalach, Rajdach i Biegach na Orientację.  Uczymy dzieci aktywnego spędzania czasu, na świeżym powietrzu. Instruktorzy - drużynowi są wolontariuszami. Kiedyś ktoś inny wskazał nam drogę, poświecił swój czas, teraz my chcemy dać go kolejnym.

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Od kilku dni dzięki wsparciu Administracji Osiedla Łokietka w Poznaniu możemy cieszyć się wyremontowanym pomieszczeniem – harcówką. Mamy materiały programowe, plastyczne i biurowe, lekki i ciężki sprzęt obozowy. Chcielibyśmy mieć szafki i haki do wieszania naszych rzeczy. Naszym marzeniem jest rzutnik w harcówce. Pomógłby nam w szkoleniu kadr jednostek, moglibyśmy go również wykorzystać do realizacji programu dla zuchów i harcerzy.

Zwracamy się z prosbą o wsparcie i udostępnianie naszej zbiórki: https://pomagam.pl/bialewilki

Z góry dziękujemy za każdą pomoc

Komendantka I Szczepu DHiGZ „Wilcze Bractwo”

pwd. Magdalena Trojan HO

530487122

m.trojan@zhp.net.pl

 

Fot. Od kadr jednostek