Stopa i 7200 zakończeń nerwowych, czyli moc refleksologii

Strona Główna » Stopa i 7200 zakończeń nerwowych, czyli moc refleksologii

 

Pomimo tajemniczo brzmiącej nazwy refleksologia nie jest wcale nową dziedziną medycyny naturalnej. Już 2300 lat p.n.e. Egipcjanie korzystali z leczniczych zabiegów refleksologii na stopach i dłoniach, co zostało uwiecznione w piramidzie lekarskiej Ankhmabora. 

Zabieg refleksologii to rodzaj leczniczego masażu, polegającego na uciskaniu kciukiem i pozostałymi palcami dłoni refleksów (punktów) znajdujących się w stopach, twarzy i głowie oraz rękach. Refleksy mają bezpośrednie połączenie z całym naszym ciałem, a ich uciskanie uaktywnia naturalne siły samoleczenia organizmu, przynosząc uczucie głębokiego relaksu i odprężenia.

 Zabieg pobudza krążenie krwi w organizmie, usprawnia układ limfatyczny, który łatwiej usuwa toksyny i obumarłe komórki. Chodzi o to, by przywrócić organizmowi jego równowagę biologiczną i pobudzić do regeneracji.

 Refleksologia stóp jest szczególnie korzystna w przypadku: bólów migrenowych i kręgosłupa, schorzeń wywołanych długotrwałym stresem, zaburzeń hormonalnych, zapalenia stawów, bezsenności, problemów z układem trawiennym. 

Zabieg łagodzi skutki uboczne chemioterapii i wspomaga przy chorobach przewlekłych (cukrzyca, stwardnienie rozsiane, udar i wiele innych). 

Refleksologia stóp szczególnie polecana jest dla sportowców, zwłaszcza biegaczy, gdyż dobroczynnie wpływa na cały organizm, zwłaszcza regenerację mięśni po treningu oraz po kontuzjach.

Refleksoterapia twarzy dodatkowo usprawnia działanie układu immunologicznego i nerwowego. Wpływa na uwalnianie emocjonalne od negatywnych przeżyć, więc pomaga w depresjach i stanach lękowych oraz nadpobudliwości, wycisza umysł. Masaż mięśni twarzy jest na tyle głęboki, że daje efekty upiększające i liftingujące, usuwając obrzęki, przywraca skórze witalność.

 Refleksologia nie obciąża organizmu, jest całkowicie bezpieczna i nie można jej przedawkować. Z zabiegów skorzystać może każdy, bez ograniczeń wiekowych. (niemowlęta, dzieci, dorośli, osoby starsze).

W dzisiejszym świecie, lecząc nasze schorzenia i dolegliwości, często zapominamy, jaka energia i możliwości drzemią w naszym ciele i jakie efekty  jesteśmy w stanie uzyskać, łącząc leczenie konwencjonalne z naturalnymi metodami. Zapewniam, że warto zapoznać się bliżej z refleksologią.

Zapraszam na zabiegi refleksologii stóp, twarzy i głowy oraz rąk: 

Agata Karlińska

refleksolog, terapeuta Polskiego Instytutu Refleksologii

tel. 691 091 710 (po godz. 16.00)

http://refleksologia.com/refleksolodzy/agata-karlinska/